چاپ سربرگ ، سرنسخه و تراکت در تهران

فهرست مطالب

چاپ سربرگ ، سرنسخه و تراکت

سربرگ چیست؟

به برگه‌هایی که اغلب در ادارات، سازمان‌های دولتی یا خصوصی، مطب‌ها، دفاتر وکالت و غیره استفاده میشه و در بالای اون نام سازمان، لوگو، نشانی و اطلاعات تماس قید شده سربرگ گفته میشه، تو حالت کلی برگه‌هایی که چنین ویژگی‌هایی رو داشته باشن سربرگ نامیده میشن.

سربرگ اغلب به صورت تک رو و به صورت رنگی و سیاه سفید در انواع کاغذها از جمله تحریر 80 گرم، تحریر 100 گرم، کتان و غیره، در سایزهای متداول A5 و A4 و به صورت سرچسب‌دار و بدون سرچسب قابل چاپه.

چرا استفاده از سربرگ اهمیت داره؟

سربرگ به کسب و کار و فعالیت شما رنگ و بوی رسمی بودن می‌بخشه و میتونه نشانگر حرفه‌ای بودن فعالیت شما به مخاطب باشه، در ضمن وجود اسم و لوگوی فعالیت شما جنبه بازاریابی به سربرگ میده و میتونه شما و فعالیتتون رو معرفی کنه.
همچنین توی جاهای مهمی که امکان جعل وجود داره دادن برگه از اعتبار قانونی برخورداره استفاده از سربرگ بیش از پیش اهمیت پیدا میکنه، چرا که امکان جعل رو از بین میبره و ارائه اون سندیه برای اثبات اینکه این نامه یا نوشته دقیقاً از سوی شما یا اون مبدأ معتبر که در سربرگ بهش اشاره شده ارسال میشه. پس در نتیجه اگه بخوایم جواب این سؤال رو توی دو مورد دسته‌بندی و پاسخ بدیم باید بگیم:

1- باعث میشه کار با شما برای مخاطب راحت‌تر بشه: همیشه مشتری دوست داره که مطمئن باشه از جایی که داره خدمات می‌گیره در دسترسه و اون تیم یا کسب و کار حمایتش میکنن، در نگاه اولِ به سربرگ شما از اونجا که متوجه آدرس، آدرس وب سایت و شماره تماس شما میشه این ذهنیت براش نقش می‌بنده که شما در دسترس هستید و فقط کافیه برای ارتباط با شما به برگه‌ای که از شما در دستش هست مراجعه کنه.

2- باعث بازاریابی و جذب مخاطب در نتیجه شناخته‌تر شدن برند شما میشه: در کل سربرگ‌ها و سایر ابزارهای تبلیغاتی مثل خودکار تبلیغاتی، تقویم تبلیغاتی، لیوان تبلیغاتی، سررسید، پاکت نامه و غیره، علاوه بر اینکه دید درجه یک بودن و حرفه‌ای به مخاطب میده باعث میشه در هر تماس با اون سربرگ یا ابزارهایی که بهشون اشاره کردیم با لوگو و اسم فعالیت شما روبرو بشه و این عمل به قدری تکرار بشه که شما در ذهن مخاطب هک بشین.

چاپ سربرگ در تهران با چاپ سنگی:

چاپ سربرگ در تهران و همچنین چاپ سربرگ و ارسال اون به شهرستان یکی از خدمات و سرویس‌های چاپ سنگی هستش.
از اونجا که ما در چاپ سنگی از بروزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و ماشین‌آلات چاپ استفاده می‌کنیم و از وجود متخصصین چاپ در این مرکز بهره می‌بریم، چاپ سنگی مطمئناً یه گزینه خوب برای چاپ سربرگ در تهران و همچنین ارسال اون به شهرستان هستش.
فقط کافیه برای سفارش چاپ سربرگ در تهران یا برای شهرستان به لینکی که در پایین براتون گذاشتیم مراجعه کنی و سربرگ خودت یا فعالیت رو با پر کردن فرم 30 ثانیه‌ای ثبت سفارش کنی.

چاپ سربرگ و نکات مهم اون:

چاپ سربرگ فقط یکی از مراحل تهیه سربرگ هستش و با اینکه خود پروسه چاپ سربرگ اهمیت زیادی داره ولی چند تا نکته دیگه هم هستش که توجه بهش باعث میشه محصول چاپی که سربرگ هستش حرفه‌ای و تمیز از آب دربیاد.
در ادامه به این نکات می‌پردازیم.

 1. انتخاب سربرگ متناسب با ویژگی‌های اون و نوع فعالیت
 2. انتخاب ابعاد متناسب با حجم محتوای مدنظر برای ارائه در سربرگ
 3. استفاده از طیف رنگی لوگو در طراحی سربرگ

چاپ سربرگ در چه ابعادی صورت می‌گیره؟

چاپ سربرگ ، سرنسخه و تراکت
چاپ سربرگ به طور کلی در دو سایز A4 و A5 انجام میشه که در ادامه به صورت جدا به هر کدوم و موارد استفاده اونا می‌پردازیم.

چاپ سربرگ A5

چاپ سربرگ A5 همون طور که گفته شد یکی از سایزهای متداول چاپ سربرگ و در ابعاد 210 × 148 میلی‌متر هستش و در صورتی که قصد داری مطلب کوتاهی رو با اون ارائه بدی استفاده میشه.
چاپ سربرگ A5 یکی از خدمات و سرویس‌های مرکز چاپ سنگی هستش و به راحتی میتونی از لینک زیر اقدام به ثبت سفارش کنی.

چاپ سربرگ A4

چاپ سربرگ A4 هم یکی دیگه از ابعاد متداول چاپ سربرگ هستش.
چاپ سربرگ A4 همون طور که از اسمش پیداست توی کاغذ A4 با ابعاد 297 × 210 میلی‌متر صورت می‌گیره  و برای ثبت و ارائه اطلاعات بیشتر برای مثال صورتجلسه و ... مورد استفاده قرار می‌گیره.
برای سفارش چاپ سربرگ A4 میتونی از طریق لینک زیر اقدام کنی و سربرگ A4 خودت رو سفارش بدی.

هزینه چاپ سربرگ - قیمت چاپ سربرگ

قیمت چاپ سربرگ چنده؟ قیمت چاپ سربرگ رنگی چنده؟ اجازه بدین خیلی واضح جواب این دو تا سؤال رو توی چند سطر بهتون بدم. قیمت چاپ سربرگ بخاطر اینکه از پارامترهای زیادی در نوع سفارش‌دهی شما تأثیر می‌گیره به همون خاطر از اینکه بخوایم قیمت کلی بهتون بدیم و موجب سردرگمی شما از تنوع قیمت چاپ سربرگ بشیم اجتناب کردیم ولی برای اون راه‌حلی داریم و میخوایم قیمت چاپ سربرگ مد نظرتون رو بهتون ارائه بدیم ولی چطور؟
با ما همراه باشید در ادامه بهتون میگیم.

قیمت چاپ سربرگ رنگی هم از این قاعده مستثنا نیست و با توجه به گستردگی سفارش‌سازی که داره، ارائه قیمت چاپ سربرگ رنگی به طور کلی ممکنه اذیتت کنه. ما برای آشنا کردن شما با قیمت چاپ سربرگ رنگی همون طور که در بالا اشاره کردیم راه‌حلی داریم و اون اینه که خیلی آسون فقط با صرف 30 ثانیه میتونی از طریق لینک زیر اقدام کنی و یه فرم سفارش رو فقط تکمیل کنی تا قیمت چاپ سربرگ و قیمت چاپ سربرگ رنگی مدنظرت بهت نمایش داده بشه.
در ادامه مقاله به چاپ تراکت خواهیم پرداخت.
حتما میدونی که تراکت یکی از ابزار های مهم و موثر تبلیغاتی به حساب میاد و به همین علت بخش بزرگی از حجم فرآورده های چاپی و به خودش اختصاص داده.
بریم تا با چاپ تراکت بیشتر آشنا بشیم.

چاپ تراکت

تراکت چیست؟

تراکت به زبان ساده به برگه‌هایی گفته میشه که جنبه تبلیغاتی دارن و بسته به نیازتون و تعداد آیتم‌هایی که می‌خوای به معرفی یا تبلیغ اونا بپردازی به صورت تک رو یا دو رو، رنگی یا سیاه سفید، کاغذ تحریر یا کاغذ گلاسه، پشت چسب‌دار و ساده تقسیم میشه.
تراکت حاوی محتوایی که هم میتونه به صورت تراکت تبلیغاتی دربیاد و هم میتونه به صورت اعلان شما رو از چیزی باخبر کنه.
احتمالاً برای هر کسی پیش اومده که در حال قدم زدن تو پیاده‌رو باشه و یه فردی یه برگ تراکت بهش بده، پس میشه نتیجه گرفت یکی از روش‌های تبلیغات، تراکت تبلیغاتی هستش.
اگه دنبال پیدا کردن یه روش تبلیغاتی با کمترین هزینه (نسبت به سایر روش‌های تبلیغات) برای کسب و کار خودت هستی، جای درستی اومدی، ما تو چاپ سنگی این امکان رو برات فراهم کردیم که خیلی آسون و راحت نوع تراکت مد نظرت رو انتخاب و سفارشی‌سازی کنی و بعد از اینکه قیمت نهایی رو مشاهده کردی ثبت سفارش انجام بدی.
چاپ سنگی با به کار گرفتن بهترین و به روزترین ماشین‌آلات چاپ و با بهره‌گیری از پرسنل متخصص چاپ آماده تهیه تراکت تبلیغاتی مدنظر شماست.

چاپ تراکت تبلیغاتی

تراکت تبلیغاتی یکی از پر کاربردترین انواع تراکت هستش.
تراکت تبلیغاتی اغلب توسط کسب و کارهای کوچک و بزرگ، شرکت‌ها، سازمان‌های خصوصی یا دولتی استفاده میشه که همشون از چاپ تراکت تبلیغاتی هدفی دارن که تو پایین به چندتاشون اشاره می‌کنیم.

چاپ تراکت تبلیغاتی به منظور تبلیغ تجاری

معمولاً توی این روش هدف فروش یا معرفی دنبال میشه، تراکت‌هایی مثل تبلیغ سالن‌های آرایشی، داروخانه‌ها، رستوران، فست فودها و غیره.

چاپ تراکت تبلیغاتی به منظور معرفی رویداد

احتمالاً پیش اومده وقتی درب خونتون رو باز می‌کنین یه تراکت بیفته و با مطالعه اون متوجه بشی که یه کلینیک دندانپزشکی به تازگی نزدیک خونه یا محل کارت تأسیس شده و یا خبر از یه گردهمایی یا برگزاری یه کنسرت بهت داده باشن.

چاپ تراکت به منظور آموزش

حتی بعضی مواقع یه شرکت وقتی محصولش رو بهتون می‌فروشه، وقتی جعبه محصول به دستت میرسه با باز کردنش با یه تراکت روبرو میشی که توی اون برای مثال بهت یاد دادن که چطوری اون محصول رو راه‌اندازی کنی و توی این موارد تراکت جنبه‌ی آموزشی به خودش می‌گیره.

نهایتاً باید بهت بگم تراکت کاربرد زیادی داره ولی اغلب اهدافی که بهشون اشاره کردیم رو دنبال می‌کنن.

ابعاد تراکت (سایزها بر واحد میلی‌متر هست)

 1. تراکت سایز A6 در ابعاد 148 × 105
 2. چاپ تراکت سایز A5 در ابعاد 210 × 148 کوچک‌ترین سایز قابل چاپ تراکت در چاپ سنگی
 3. چاپ تراکت سایز A4 در ابعاد 297 × 210
 4. چاپ تراکت سایز A3 در ابعاد 420 × 297 بزرگترین سایز قابل چاپ تراکت در چاپ سنگی
 5. تراکت سایز B6 در ابعاد 176 × 125
 6. چاپ تراکت سایز B5 در ابعاد 250 × 176
 7. تراکت سایز B4 در ابعاد 353 × 250

چاپ تراکت سایز A6 در ابعاد 148 × 105

تراکت سایز A6 یکی از کوچکترین سایزهای تراکت در صنعت چاپ به حساب میاد.
تراکت سایز A6 در ابعاد mm 148 × mm 105 هستش و اگه بخوایم کاغذ A4 را مبنا قرار بدیم چیزی در حدود یک چهارم کاغذ A4 هستش.
در حال حاضر مرکز چاپ سنگی چاپ تراکت سایز A6 رو در بین خدمات و سرویس‌هاش نداره اما میتونی از لینک زیر که وب‌سایت همکاره ما در حوزه چاپه اقدام کنی.

چاپ تراکت سایز A5 در ابعاد 210 × 148

چاپ تراکت سایز A5 کوچکترین سایز قابل چاپ تراکت در چاپ سنگی هستش.
چاپ تراکت سایز A5 یکی از متداول‌ترین و پرطرفدارترین سایز برای چاپ تراکت تبلیغاتی هستش.

تراکت A5 در ابعاد mm 210 × mm 148 هستش و اگه بخوایم سایزش رو با سایز A4 مقایسه کنیم تراکت سایز A5 دقیقاً نصف کاغذ A4 هستش و یکی از دلایل محبوبیت تراکت سایز A5 همینه، چرا که نسبتاً میشه گفت یه ابعاد کافی برای انتقال محتوا به مخاطب داره.
کیفیت تراکت سایز A5 هم مانند کیفیت سایر خدمات چاپ سنگی از سطح بالایی برخورداره و دارای درخشندگی بالایی هست.
برای سفارش چاپ تراکت سایز A5 می‌تونید خیلی سریع و آسون از لینک زیر اقدام کنید.

چاپ تراکت سایز A4 در ابعاد 297 × 210

چاپ تراکت سایز A4 یکی دیگه از خدمات و سرویس‌های مرکز چاپ سنگی هست.
لازم به ذکره که باید در نظر داشته باشی که سایز نهایی مقداری از سایز استاندارد کوچکتره.
این نکته در تمام سایزهای چاپ تراکت مشترک و لازمه که توسط مشتری عزیز هنگام ثبت سفارش در نظر گرفته بشه.
چاپ تراکت سایز A4 در گرماژهای وزنی کاغذ مختلف و به صورت گلاسه و تحریر در مرکز چاپ سنگی قابل سفارشه و فقط کافیه از طریق لینک زیر اقدام کنی و تراکت سایز A4 مدنظرت رو سفارشی‌سازی کنی.

چاپ تراکت سایز A3 در ابعاد mm 420 × mm 297

چاپ تراکت سایز A3 توی رده بزرگترین سایز قابل چاپ تراکت قرار داره و حتی تراکت سایز A3 رو میشه تو گروه پوستر هم دسته‌بندی کرد.
تراکت سایز A3 موارد استفاده خاصی داره از جمله در انتخابات‌ها، احتمالاً تا حالا دیدی که تبلیغ و معرفی کاندیدهای انتخاباتی در سایز بزرگ در جاهای زیادی چسبیده شده، این تراکت همون تراکت سایز A3 هست.
چاپ تراکت سایز A3 رو به سادگی میتونی از لینک زیر ثبت سفارش کنی.
فقط کافیه فرم سفارش رو پر کنی و چاپ و آماده‌سازیش رو به چاپ سنگی بسپاری.

چاپ تراکت سایز B6 در ابعاد 176 × 125

تراکت سایز B6 کوچکترین سایز بین دسته‌بندی B کاغذ هستش و روی کاغذ تحریر و گلاسه به صورت تمام رنگی قابل چاپ هستش.
در بین اصطلاحات صنعت چاپ به این سایز ربعی هم میگن.
فعلاً چاپ تراکت سایز B6 در بین خدمات و سرویس‌های چاپ سنگی فعال نیست، ولی شما می‌تونید برای سفارش یه سری به لینک زیر که لینک وب‌سایت همکارمون هست بزنید و اونجا ثبت سفارش کنید.

چاپ تراکت سایز B5 در ابعاد 250 × 176

چاپ تراکت سایز B5 یکی دیگه از خدمات چاپ تراکت مرکز چاپ سنگی و سایز نهایی اون در 240 × 170 خلاصه میشه و قابلیت چاپ به صورت تک رو و دو رو بر روی کاغذهای گلاسه و تحریر فراهم هستش.
این سایز تراکت B5 را اصطلاحاً سایز رقعی هم میگن.
شما به راحتی میتونی چاپ تراکت سایز B5 رو در دو حالت تحویل نرمال و فوری ثبت سفارش کنی ولی قبلش باید از طریق لینک زیر فرم سفارش رو پر کنی و تراکت مد نظرت رو سفارشی‌سازی کنی.

چاپ تراکت سایز B4 در ابعاد 353 × 250

تراکت سایز B4 یکی از بزرگترین ابعاد گروه B کاغذ هستش و ابعاد نهایی اون به سایزهای 340 × 240 درمیاد.
شما می‌تونید تراکت سایز B4 رو در دو جنس کاغذ تحریر و گلاسه سفارش بدی ولی فعلاً این سرویس بین خدمات چاپ تراکت مجموعه چاپ سنگی فعال نیست و می‌تونید از طریق لینک زیر به سایت همکارمون مراجعه و اونجا ثبت سفارش انجام بدی.

چاپ تراکت و توزیع اون:

تراکت با اینکه ابزار تبلیغاتی مهمیه ولی برای مؤثرتر و کارآمدتر بودنش باید مواردی رو در نظر بگیری که توی این قسمت مقاله قصد داریم به این موارد اشاره کنیم.

 • زمان پخش تراکت
 • نحوه توزیع تراکت

زمان پخش تراکت

شما برای اینکه بتونید بیشترین بهره‌گیری رو از تراکت تبلیغاتی خودتون داشته باشی باید مثل همه روش‌های تبلیغاتی با برنامه عمل کنی، ولی با برنامه بودن یعنی چی؟ یکی از سؤالایی که میتونی از خودت بپرسی و بعد شروع به برنامه‌ریزی کنی اینه:

تراکتی که قصد توزیعش رو دارم چه قشری از مردم رو مخاطب قرار میده؟

خب با جواب دادن این سؤال هم زمان و هم مکان و هم چه جوری توزیع کردن تراکت برات روشن میشه.

مثلاً فرض کن شما مدرس هستی و قصد داری کلاس‌های تقویتی و خصوصی خودت رو معرفی کنی، خب احتمالاً متوجه میشی که مخاطب دانشجوها و دانش‌آموزان هستند، پس باید مکان‌هایی رو برای توزیع انتخاب کنی که بیشترین عبور و مرور دانشجوها و دانش‌آموزان رو در بر می‌گیره و همچنین زمان‌هایی که دانشجوها به دانشگاه مراجعه و از اون خارج میشن و دانش‌آموزان به مدرسه میرن و زمان‌هایی که اولیاء دانش‌آموزان برای بازگرداندن اونا به مدرسه مراجعه می‌کنن.

یا اگه جوابتون این باشه که تراکت من قشرهای مختلفی از جامعه رو در بر می‌گیره و برای قشر خاصی طراحی نشده، پس توی این حالت باید از مکان‌های عمومی پر رفت و آمد مثل پیاده‌روها، بازار، مراکز خرید، ایستگاه‌های مترو، اتوبوس و اماکن عمومی استفاده کنی. ولی توی چه زمانی؟ خیلی واضحه توی زمان‌های اوج شلوغی مثلاً از ظهر تا شب

نحوه توزیع تراکت

توی این قسمت میخوایم به روش‌های مرسوم توزیع تراکت بپردازیم.

 1. توزیع تراکت از طریق چسب زدن به دیوار
 2. توزیع تراکت در درب منازل
 3. توزیع تراکت به صورت دستی در محل‌های گذر

طراحی تراکت

طراحی تراکت دقیقاً به اندازه چاپ تراکت اهمیت داره البته شاید هم بیشتر به قدری که اگر از طراحی تراکت حرفه‌ای استفاده نکرده باشی، مقصد تراکت شما جایی جز روی سنگفرش پیاده‌رو یا سطل زباله نیست، پس به این نتیجه می‌رسیم که طراحی تراکت اگه هدفمند نباشه و توجه مخاطب رو به خودش جلب نکنه عمر بسیار کوتاهی داره.

طراحی و چاپ تراکت با استفاده از نمونه کار تراکت

نمونه کار تراکت هم در طراحی تراکت از اهمیت برخورداره به نحوی که اگه شما طراح تراکت مبتدی هستی و یا دوست داری طراحی تراکت رو خودت انجام بدی میتونی از این نمونه کار ها ایده بگیری و با ترکیب ایده‌های مختلف و خلاقانه، طراح تراکت خودت بشی.
ما در پایین چند نمونه براتون گذاشتیم.

قیمت چاپ تراکت

قیمت تراکت از پارامترهای زیادی تأثیرپذیره از جمله تیراژ، ابعاد تراکت، جنس کاغذ تراکت و مواردی از این قبیل، به همین خاطر اگه می‌خواستیم قیمت کلی بهتون ارائه بدیم ممکن بود باعث سردرگمی شما بشه ولی راه‌حلی که برای این موضوع پیدا کردیم این بود که برای اینکه قیمت تراکت دستتون بیاد، خیلی راحت و سریع فقط کافیه روی لینکی که در پایین برات گذاشتیم کلیک کنی که تو رو به فرم سفارش 30 ثانیه‌ای ما هدایت میکنه، اونجا پارامترهای تراکت و انتخاب میکنی و قیمت تراکت مدنظرت برات نمایش داده میشه، به همین راحتی!