چاپ آگهی ترحیم تهران - چاپ اعلامیه ترحیم فوری

چاپ آگهی ترحیم تهران – چاپ اعلامیه ترحیم فوری

فهرست مطالب

چاپ آگهی ترحیم تهران - چاپ اعلامیه ترحیم فوری در چاپ سنگی

آگهی ترحیم چیست؟

آگهی ترحیم در واقع به نوعی دعوتنامه گفته میشه که از طرف صاحبان عزا یا آشنایان متوفی برای دعوت دوستان و آشنایان و یا عموم مردم به مجلس ختم، چاپ و در جاهای مختلفی از جمله در مقابل درب خانه متوفی و نزدیکان، در محل مجلس ختم و یا در گذرها و پیاده‌روها نصب میشه.
علاوه بر اینکه آگهی ترحیم نوعی دعوتنامه شمرد میشه میتونه خبر از فوت صاحب آگهی ترحیم هم بده.
پس نام دیگه‌اش رو آگهی فوت هم می‌تونیم بزاریم.

چاپ آگهی ترحیم و اهداف اون

چاپ اگهی ترحیم یه هدف و کاربرد اصلی داره و اون اینه که نام متوفی، زمان و مکان مجلس رو اطلاع‌رسانی میکنه.

نصب آگهی ترحیم علاوه بر جاهایی که در قبل ذکر شد میتونه توی جاهایی مثل روزنامه و یا نشریه چاپ بشه.

چاپ آگهی ترحیم و تاریخچه اون

زمانی مشخص برای اولین چاپ آگهی ترحیم در دست نیست.
اما در قرن شانزدهم در اروپا انواع اولیه‌ای از آگهی ترحیم در مطبوعات گنجانده میشد که فقط اطلاعاتی درباره نام، تاریخ تولد، تاریخ فوت، دلیل فوت و نام بستگان متوفی می‌داد.
اما در اواخر قرن نوزدهم در روزنامه تایمز انواع مختلفی از آگهی ترحیم دیده شد که علاوه بر اطلاعاتی که در قرن شانزدهم به کار برده میشد، شعر و عکس و یه بخش کوتاهی از دعا برای متوفی در نظر گرفته شده بود.
اما در اوایل قرن بیستم با روی کار اومدن دستگاه‌های پیشرفته صنعت چاپ با اضافه کردن مواردی از جمله عکس متوفی، طرح گرافیکی و چاپ رنگی اعلامیه ترحیم باعث رونق دادن به چاپ آگهی ترحیم مدرن شد.
نهایتاً از اواخر دهه نود میلادی انتشار اینترنتی آگهی ترحیم رواج پیدا کرد.

آگهی ترحیم و انواع آن

 1. آگهی ترحیم خام
 2. آگهی ترحیم لایه باز

آگهی ترحیم خام

آگهی ترحیم خام به نوعی از آگهی ترحیم قبل از عمل چاپ گفته میشه که هیچ مشخصاتی از متوفی توی اون نوشته نشده و به وسیله‌ی آگهی ترحیم خام شما میتونی طرح گرافیکی که مدنظرته رو انتخاب کنی و یا انتخاب اون مشخصات متوفی رو به اگهی ترحیم خام اضافه کنی. در تعریف کلی اگهی ترحیم خام یه نوع نمونه کار هستش.

آگهی ترحیم لایه باز

آگهی ترحیم لایه باز هم نام دیگه‌ای از اگهی ترحیم خام هستش ولی دلیل اینکه چرا بهش میگن آگهی ترحیم لایه باز رو بهتون میگم.

آگهی ترحیم لایه باز نوعی از آگهی ترحیم خام هستش و اگهی ترحیم ها از اونجا که تو فتوشاپ طراحی میشن و تو فتوشاپ طراحی به صورت لایه لایه هست این امکان رو به شما میده تا بتونی تو فتوشاپ روی لایه‌ها کار کنی .
برای مثال تو لایه‌ای که برای نوشته در نظر گرفته شده متن مدنظرت رو تایپ کنی یا تو لایه تصویر متوفی، تصویر پیش فرض رو حذف کنی و عکس متوفی رو اضافه کنی.

چاپ آگهی ترحیم فوری در چاپ سنگی

چاپ آگهی ترحیم یکی دیگه از خدمات و سرویس‌های چاپ سنگی هستش و شما میتونی با مراجعه به لینک زیر که شما رو به فرم سفارش آگهی ترحیم هدایت میکنه با صرف فقط 30 ثانیه میتونی نمونه آگهی ترحیم‌ها رو مشاهده، انتخاب و نهایتاً ثبت سفارش انجام بدی.

سایر مطالب و خدمات چاپ سنگی

چاپ آگهی ترحیم به تفکیک نوع مراسم

چاپ آگهی ترحیم همون طور که قبلاً گفته شد برای دعوت به مجلس ترحیم استفاده میشه که ما قصد داریم در پایین به چند تا از مجالس ترحیم متداول که در اون از آگهی ترحیم استفاده میشه اشاره کنیم.

 1. آگهی ترحیم سالگرد
 2. آگهی ترحیم چهلمین روز درگذشت
 3. آگهی ترحیم هفتمین روز درگذشت
 4. آگهی ترحیم سومین روز درگذشت
 5. آگهی ترحیم خاکسپاری

چاپ آگهی ترحیم در چه ابعادی و بر روی چه نوع کاغذی انجام میشه؟

آگهی ترحیم با توجه به اینکه در معرض عموم قرار داده میشه و معمولاً بر روی دیوار یا تابلو اعلانات نصب میشه باید دو تا ویژگی داشته باشه:

 1. تک رو باشه
 2. از کاغذ با ابعاد بزرگ مثل کاغذ A4 یا کاغذ A3 برای چاپ استفاده بشه

علاوه بر اینکه شما میتونی از کاغذهای بزرگ استفاده کنی بسته به نیازت میتونی اونو توی حالتای افقی و عمودی هم سفارش بدی.

درباره نوع جنس کاغذ هم دو نوع متداول وجود داره که بیشتر از اونا استفاده میشه که عبارتند از:

 • کاغذ معمولی تا تحریر
 • کاغذ گلاسه یا روغنی

متن در چاپ آگهی ترحیم

متن آگهی ترحیم جدای از طراحی گرافیکی آگهی ترحیم میتونه اطلاعاتی از متوفی و مجلس ختم رو به مخاطب انتقال بده و متن آگهی ترحیم در واقع یکی از مهم‌ترین بخش‌های آگهی ترحیم هستش. اطلاعاتی از جمله:
 • شعر آگهی ترحیم و نسبت متوفی با خانواده، دوستان و آشنایان مثل:
آگهی ترحیم پدر آگهی ترحیم مادر و غیره احتمالاً دیدی که توی آگهی ترحیم از کلماتی مثل پدرم، مادرم، فرزندم استفاده میشه این دقیقاً همون کلمه‌ایه که نسبت کسی که آگهی ترحیم رو چاپ کرده با متوفی رو توصیف میکنه.

 • نام و نام خانوادگی متوفی
 • تصویر متوفی
 • نوع مراسم که قبلاً بهش اشاره شد
 • تاریخ و ساعت مراسم
 • مکان مراسم

نمونه آگهی ترحیم

نمونه آگهی ترحیم برای انتخاب راحت شما ساخته شده و اینکه بتونی گزینه‌های مختلفی داشته باشی درباره اینکه میخوای آگهی ترحیم مدنظرت از کدوم قالب باشه ما در پایین برات چند نمونه اگهی ترحیم نشون دادیم ولی اگه قصد ثبت سفارش داشتی میتونی نمونه‌های بیشتری رو در هنگام انتخاب نمونه آگهی ترحیم ببینی و ثبت سفارش کنی.

اعلامیه و آگهی ترحیم - 1 - نمونه کار چاپ سنگی
چاپ آگهی ترحیم تهران - چاپ اعلامیه ترحیم فوری